انواع مدل مژه متناسب با فرم چشم

انواع مدل مژه متناسب با فرم چشم

همانطور که می دانید فرم چشم شما در سبک آرایشتان بسیار تأثیر گذار است. این در مورد فرم مژه شما هم صدق می کند. امروزه داشتن چهره ای زیبا و بی نقص به یکی از مسائل مهم برای بانوان تبدیل شده است. داشتن مژه هایی بلند و پرپشت به چشمان و چهره ی شما جذابیت بیشتری می دهد؛ اما ممکن است بعضی از افراد به دلیل مسائل ژنتیکی، استفاده بیش از حد از لوازم آرایش غیرمرغوب و… از داشتن مژه هایی پر و بلند محروم شده باشند.

اما جای نگرانی نیست امروزه راه هایی زیادی برای رفع این مشکل به وجود دارد مانند: کاشت دائم مژه، کاشت موقت مژه، اکستنشن مژه و لمینت مژه. تمامی این روش های به نوبه ی خود مزایا و معایبی دارند اما نکته ی مشترک در هر کدام از این روش ها انتخاب مدل مژه متناسب با فرم چشم است. همانطور که انتخاب لباس متناسب با فرم بدنتان به زیبایی ظاهر شما کمک می کند، اگر بدانید فرم چشم شما چیست به راحتی می توانید سبک و مدل مژه را انتخاب کنید تا به زیبایی شما افزوده شود.

نحوه تشخیص فرم چشم

به صورت کلی ۶ مدل رایج برای چشم وجود دارد: مونولید یا همان تک پلکی، بادامی، گرد، رو به بالا، رو به پایین و گرد. برای آن که متوجه شوید شما دارای کدام مدل چشم هستید نیاز است تا به دو سوال پاسخ دهید.

  1. آیا خط پلک دارید؟
  2. آیا می توانید خط پلکتان را ببینید؟

اگر جواب شما به سوال اول ” بله ” است این بدین معناست که شما دارای چشمان مونولید و تک پلکی هستید، پس نیازی نیست تا سوال دوم را پاسخ دهید. اما از اگر جواب شما “خیر” است پس به سراغ سوال دوم می رویم.

اگر چشمان شما بادامی باشد:

اگر چشمان شما خط پلک واضحی دارد و عنبیه چشم در بالا و پایین کمی پوشش داده شده است، شما دارای چشمان بادامی هستید.

اگر چشمان شما گرد باشد:

در مدل چشمان گرد، چشم خط پلک واضحی دارد و برخلاف چشمان بادامی سفیدی چشم از بالا و پایین عنبیه مشخص است.

اگر چشمان شما رو به بالا باشد:

در این مدل چشم گوشه ی خارجی چشمانتان به سمت بالا است، اگر تشخیص آن برایتان سخت است، خط صافی را وسط چشمانتان تصور کنید اگر گوشه خارجی چشمانتان بالای خط بود، چشمان شما رو به بالا است.

اگر چشمان شما رو به پایین باشد:

در این مدل چشم گوشه ی خارجی چشمانتان به سمت پایین است. اگر دقیق نمی توانید حدس بزنید، میتوانید از روش تشخیص چشمان رو به بالا استفاده کنید.

اگر چشمان شما فرو رفته است:

اگر خط پلک دارید ولی مشخص نیست و زیر پوست صورتتان مخفی شده است،  شما دارای چشمان فرو رفته یا هودد هستید. این مدل چشم معمولا با افزایش سن و کاهش خاصیت کشسانی پوست اتفاق می افتد، اما احتمال این وجود دارد که افراد با این مدل چشم و به صورت مادرزادی به دنیا بیایند.

انواع مدل کاشت مژه و اکستنشن مژه

مدل چشم عروسکی:

در این سبک از کاشت مژه، مژه های کوتاه در کناره های چشم و مژه های بلند تر در وسط چشم قرار می گیرد؛ در مدل چشم عروسکی چشم ها بازتر و شاداب تر به نظر می رسد و بهترین انتخاب برای افرادی است که چشم هایی با فرم تک پلکی، بادامی و گرد دارند.

مدل چشم گربه ای:

در مدل چشم گربه ای در گوشه داخلی چشم از مژه های کوتاه استفاده می شود و کم کم از مژه هایی با اندازه ی متوسط در وسط چشم استفاده می شود و برای انتها و گوشه ی خارجی چشم از بلند ترین مژه استفاده می شود. این سبک برای افرادی که چشمانی گرد دارند بسیار مناسب است و به متعادل شدن چهره ی آن ها بسیار کمک می کند.

مدل طبیعی:

این سبک از مژه برای تمامی فرم های چشم مناسب است و تغییر خاصی در چهره ایجاد نمی کند و حالتی طبیعی به چشمان می دهد.

مدل درهم برهم:

این سبک جزء محبوب ترین سبک های کاشت مژه محسوب می شود. در مدل درهم برهم از مژه های بلند و کوتاه و به سبک ناهماهنگ استفاده می شود. برای مدل برای تمامی فرم های چشم مناسب است و ظاهری جذاب را به چهره ی آن ها می دهد.

مژه ی مناسب برای چشمان گرد و درشت

افرادی که چشمان درشت و گردی دارند بهتر است از در قسمت انتها و گوشه ی خارجی چشم ازمژه های بلند و در وسط چشم از مژه هایی با تراکم و قوس بیشتر استفاده کنند. این سبک از کاشت مژه، چشم را کشیده تر نشان می دهد و حالت زیبایی به جشمان می دهد.

مژه ی مناسب برای چشمان بادامی 

اگر شما دارای چشمان بادامی هستید، جزء افراد خوش شانس محسوب می شود زیرا هر مدل مژه ای برای فرم چشمان شما مناسب است و حالت جذاب و شگفت انگیزی به چهره ی شما می دهد.

مژه ی مناسب برای چشمانی با پلک افتاده 

افرادی که چشمانی با پلک افتاده دارند زمانی که چشمان خود را باز می کنند یک لایه از پلک بر روی خط مژه ی آن ها می آید، این دسته از افراد برای آن که حالتی زیبا به چشمان خود بدهند بهتر است از مژه هایی پر و طولانی استفاده کنند، تا به چشمانشان عمق بدهد.

مژه ی مناسب برای چشمان عمیق

اگر شما دارای چشمان عمیقی هستید به این صورت که پشت چشم پایین تر از استخوان ابرویتان قرار دارد بسیار خوش شانس هستید، زیرامی توانید هر مدل کاشت مژه و اکستنشن مژه را انتخاب کنید و جشمان خود را جذاب تر نشان دهید.

مژه ی مناسب چشمانی با پلک کوتاه

برای این که فرم چشم این افراد زیباتر و جذاب تر دیده شود، باید یک لایه متقاطع بین خط مژه و پلک آن ها به وجود بیاید و قسمت مرکز مژه هایی تیره و پر داشته باشد و به سمت بالا حالت داشته باشند.

شما با آگاهی داشتن از فرم چشمانتان می توانید بهترین انتخاب را برای مدل کاشت مژه و اکستنشن مژه داشته باشید و از نتیجه ی کار نهایت لذت را ببرید.

 

مشاوره رایگان درج آگهی