ماسک های ضدجوش برای بعد از اصلاح صورت

ماسک های ضدجوش برای بعد از اصلاح صورت

یکی از دغدغه های بسیاری از خانم ها این است که صورتشان بعد از اصلاح چه اصلاح با بند و چه اصلاح با وکس، شروع به جوش زدن می کند. همین مسئله باعث شده که خانم های قید اصلاح صورت خود را بزنند و یا در زمان انجام آن استرس جوش های بعد از اصلاح را داشته باشند. بسیاری از ما تجربه استفاده ازلوسیون های بعد اصلاح یا همان افترشیو را داریم اما هیچ تأثیری در بهبود جوش های بعد از اصلاح نداشته است، زیرا این لوسیون های دارای مقادیری الکل می باشند که فقط پوست ما را ضدعفونی می کند و به سبب داشتن الکل باعث خشک شدن پوست می شود.

یکی از راه های برطرف کردن این مشکل استفاده از ماسک های ضد جوش بعد از اصلاح است. ما در اینجا بعضی از این ماسک ها را به شما معرفی می کنیم، اما لازم به یادآوری است که قبل از استفاده از هرگونه ماسک دستساز و خانگی از عدم حساسیت به آن اطمینان حاصل کنید.

پس از اصلاح صورت چه باید انجام داد؟

پس از اصلاح باید از کرم های آبرسان برای بهبود وضعیت پوست استفاده کرد هم چنین می توانید از ماسک های مفید و آبرسان برای این کار استفاده کنید که به معرفی بعضی از آن ها می پردازیم.

“تست حساسیت قبل از استفاده هرگونه ماسک صورت را فراموش نکنید”

 بهترین ماسک برای بعد از اصلاح صورت

ماسک آلوئه ورا و بادام شیرین

ماسک آلوئه ورا و بادام یکی از بهترین ماسک ها برای بهبود التهاب بعد از اصلاح صورت است. گیاه آلوئه ورا گیاهی بسیار مفید است و افراد با هر نوع پوستی می توانند از آن استفاده کنند. از ویژگی های دیگر این گیاه می توان به خاصیت آبرسانی عمیق، ضد التهابی بودن آن اشاره کرد. از گیاه آلوئه ورا می توان در تمامی فصل ها استفاده کرد. از خواص روغن بادام می توان به پاکسازی عمیق پوست اشاره کرد این روغن به راحتی به اعماق پوست نفوذ می کند و تمام آلودگی های پوست را از بین میبرد. با استفاده از این دو ماده بسیار مفید می توانید ماسک بسیار فوق العاده ای را تهیه کنید.

برای تهیه ماسک آلوئه ورا و بادام شیرین این مواد را با هم ترکیب کنید:

 • ۱ فنجان روغن بادام شیرین
 • نصف فنجان ژل آلوئه ورا
 • مقداری آب مقطر یا آب جوشیده
 • چند قطره روغن نعنا یا اسطوخدوس

ماسک روغن نارگیل و روغن درخت چای

روغن نارگیل خواص بی شماری دارد از خواص آن می شود به خاصیت ضد میکروبی و نرمی و مرطوب کردن پوست اشاره کرد.از طرفی روغن درخت چای و عصاره ی چای خاصیت زیادی برای پوست دارد از جمله خاصیت ضد التهابی دارد و برای درمان زخم و تسکین آن بهترین و در ئسترس ترین گزینه است هم چنین برای پاکسازی پوست می توان از روغن درخت چای استفاده کرد و برای درمان آکنه ها بسیار مؤثر است. البته روغن درخت چای برای پوست های خشک مناسب نیست، زیرا باعث خشکی پوست می شود.

برای تهیه ماسک روغن نارگیل و روغن درخت چای این مواد را با هم ترکیب کنید:

 • ۱ فنجان روغن نارگیل
 • ۵ الی ۱۰ قطره روغن درخت چای(عصاره درخت چای)
 • ۵ الی ۱۰ قطره اسانس اکالیپتوس
 • چند قطره آب مقطر یا جوشیده

ماسک روغن فندق و جوجوبا

روغن جوجوبا یک درمانگر قوی در تعادل سازی PH پوست صورت محسوب می شود. از ویژگی های شگفت انگیز این روغن می توان به خاصیت ضد میکروبی و مقابله به انواع مشکلات پوستی اشاره کرد. از روغن جوجوبا برای مقابله با شیوع آکنه، خشکی صورت، چین و چروک صورت استفاده کرد. روغن فندق نیز سرشار از خواص اعجاب انگیز است و روغنی مناسب برای بعد از اصلاح صورت محسوب می شود. فندق سرشار از فلاونوئیدهای سالم مانند تانین و کاتچین است. روغن فندق با گرفتن چربی منافذ موجود در اپیدرم جوش، آکنه و جوش های سرسیاه می شود. روغن فندق دارای خواص ضد باکتری است و بستن منافذ باز صورت گزینه مناسب برای بعد از اصلاح صورت است.

برای تهیه ماسک روغن فندق و جوجوبا این مواد را با هم ترکیب کنید:

 • ۱ فنجان روغن جوجوبا
 • نصف فنجان روغن فندق
 • ۲ الی ۳ قطره ویتامین E ( این ویتامین به عنوان نگهدارنده عمل می کند)
 • ۱۰ الی ۱۵ قطره اسانس بابونه
 • چند قطره آب مقطر با جوشیده

سخن پایانی: سعی کنید ماسک ها ر ا در ظرف های شیشه ای و پلاستیکی تهیه و نگهداری کنید و هر بار بعد از اصلاح بر روی پوست خود اسپری کنید و از خواص شگفت انگیز آن ها بهره مند شوید. قبل از مصرف حتما خوب ظرف را تکان دهید. این ماسک ها هم برای آقایون و هم خانم ها قابل استفاده می باشد.

نکته قابل توجه در تهیه این ماسک ها استفاده از روغن مرغوب و اصل است و حتما حتما فراموش نکنید که قبل از مصرف هر گونه ماسکی از عدم حساسیت به آن مطمئن شوید.

مشاوره رایگان درج آگهی