انواع مدل ناخن متناسب با دست

انواع مدل ناخن متناسب با دست

ناخن یکی از زیبایی‌هایی است که برای خانم‌ها خیلی مهم است. این روزها، انواع مدل ناخن وجود دارد که برای هر دستی مناسب هستند و با توجه به شیوه طراحی آن‌ها، می‌توان در پوشیدن آن‌ها احساس خوبی داشت.

 1. مدل ناخن گوشواره‌ای: این نوع ناخن برای دست‌های بلند و نازک و یا موقع رفتن به جشن‌ها و مهمانی‌ها مناسب است، زیرا ظاهر زیبایی به ناخن های شما می‌دهد.
 2. مدل ناخن جانبی: این مدل دو مزیت دارد، ظاهر خوب و مناسب بودن برای دست‌های کوچک و نیز ایجاد احساس بلندی در دست. این نوع ناخن برای استفاده روزانه و یا مجالسی می‌تواند مناسب باشد.
 3. مدل ناخن مات: این نوع ناخن برای افرادی که به دنبال ظاهری ساده و قابل استفاده در همه جا هستند مناسب است.
 4. مدل ناخن چشم‌ها: این نوع ناخن با پوشیدن رژ لب‌های گلوله‌ای و خط چشم قوی، می‌تواند ظاهر بسیار زیبایی به دست‌های شما بدهد.
 5. مدل ناخن فرانسوی: این مدل از محبوبیت زیادی برخوردار است. این نوع ناخن به دلیل طرح ساده و زیبایی که دارد، مناسب استفاده در همه جاست.
 6. مدل ناخن کوتاه: این نوع ناخن برای افرادی که به دنبال یک ظاهر ساده و غیرقابل توجه هستند و یا فعالیت‌های روزانه خود را با ناخن کوتاه می‌توانند انجام دهند مناسب است.
 7. مدل ناخن عروس: این نوع ناخن برای روز و شب عروسی مناسب است. طرح‌های مختلفی برای آن وجود دارد که با توجه به لباس و جواهرات عروس، می‌توان از یکی از آن‌ها استفاده کرد.

همچنین، بسته به سلیقه شخص، می‌توانند از ناخن‌های با پرینت‌های گل، پرتغالی، جوجه‌تیغی، کاغذ روان و … استفاده کنند.

داشتن ناخن های مرتب در داشتن دستانی زیبا و جذاب به شما کمک می کند. همان قدر که طرح و رنگ انتخابی شما در زیبایی دستانتان مؤثر است، انتخاب مدل ناخن متناسب با فرم انگشتان و دستان شما نیز بسیار حائز اهمیت است. امروزه روش های زیادی برای داشتن ناخن هایی زیبا به کار می رود مانند کاشت ناخن، لمینت ناخن یا کاور ناخن، مانیکور پدیکور و … اما نکته ی مشترک در همه ی این سبک ها انتخاب مدل ناخن متناسب با دستان شماست. برای آگاهی بیشتر در مورد انواع مدل ناخن و انتخاب بهترین گزینه برای دستانتان با ما همراه باشید.

مدل ناخن بادامی

در این مدل، ناخن از کناره ها باریک می شود و نوک مخروطی شکل به خود می گیرد. مدل ناخن بادامی بسیار ظریف و کشیده است و مناسب انگشتان باریک و بلند است. اگر شما علاقمند به ناخن های کوتاه هستید از انتخاب این مدل صرف نظر کنید. ترکیب این مدل ناخن با رنگ های خنثی یا کمرنگ بسیار شیک و جذاب می شود.

مدل ناخن گرد

اگر شما جزء افرادی هستید که طرفدار ناخن هایی کوتاه و طبیعی هستید مدل ناخن گرد یک انتخاب ایده آل برای شما است. این مدل برای افرادی که دارای انگشتانی کوتاه و پهن هستند مناسب است، زیرا انگشتان آن ها را بلند و باریک نشان می دهد.

هم چنین مدل ناخن گرد برای خانم های شاغلی که زمان زیادی برای رسیدگی به ناخن را ندارند مناسب است، در مدل ناخن گرد شما محدودیتی برای انتخاب رنگ ندارید، زیرا این مدل ناخن با هر تناژ رنگی دستان شما را زیبا می کند.

مدل ناخن مربع

یکی دیگر از مدل های پرطرفدار برای افرادی که دنبال ناخن هایی با ظاهر کوتاه، زیبا و شیک هستند، مدل ناخن مربع است. این مدل ناخن برای کسانی که انگشتان ظریف، کشیده و بلند دارند بسیار مناسب است. انتخاب رنگ لاک های نود و ملایم زیبایی این مدل را می تواند چندین برابر کند.

 مدل ناخن بیضی

مدل ناخن بیضی برای افرادی که صدف ناخن کوتاه یا پهنی دارند یک انتخاب ایده آل است. مدل بیضی تا حدودی به مدل بادامی شباهت دارد با این تفاوت که مدل بیضی ظاهری بلند تر و ظریف تری دارد و نوک ناخن حالتی نیم دایره دارد. این مدل ناخن برای افرادی با انگشتان کوتاه و پهن توصیه می شود، زیرا انگشتان آن ها را بلند تر و کشیده تر می کند. رنگ های پاستلی میتواند یک ترکیب بسیار جذاب با مدل ناخن بیضی باشد.

مدل ناخن بالرین

مدل ناخن بالرین یک مدل بسیار جذاب برای طرفداران ناخن های بلند است. علت نامگذاری این مدل ناخن شباهتش به کفش های رقصنده های بالرین است که نوک باریک و صافی دارند. مدل ناخن بالرین باریک و بلند است و  در انتها حالتی مربعی دارد. برخلاف دیگر مدل های ناخن ، این ناخن به مراقبت بیشتری نیاز دارد.

نکاتی درباره انتخاب فرم ناخن

در اینجا شما با پنج مدل ناخن آشنا شده اید، و می توانید هر یک از مدل های ناخن را متناسب با فرم انگشتان و سلیقه ی شخصی خود انتخاب کنید. ما در انتها چند نکته را برای داشتن دستانی زیبا تر به شما عزیزان یادآور می شویم.

 • فرقی نمی کند که شما کدام مدل ناخن را برای دستانتان انتخاب کرده اید، رسیدگی و مراقبت از دستانتان را هرگز فراموش نکنید. مدام از کرم های مرطوب کننده و آبرسان استفاده کنید، زیرا در این روز ها به دلیل شستشوی مکرر و استفاده از مواد ضد عفونی و الکل باعث خشکی دستان می شود.
 • برای این که بهترین انتخاب و نتیجه را داشته باشید حتما در زمان انتخاب مدل ناخن، فرم انگشت و دستان خود را هم در نظر بگیرید.
 • اگر شما جزء افرادی هستید که ناخن های خود را کوتاه نگه می دارید، می توانید بین مدل ناخن مربع و گرد انتخاب کنید.
 • اگر شما ناخن های بلند را می پسندید می توانید از بین مدل های گرد، بالرین و بادامی برای ناخن هایتان استفاده کنید.
 • افرادی که انگشتانی کوتاه و پهن دارند بهتره از مدل ناخن بادامی، بالرین و یا بیضی استفاده کنند تا دستانشان را کشیده و باریک نشان دهد.
 • اگر ناخن های شما به طور طبیعی بلند و باریک است برای فرم دادن به آن می توانید از مدل ناخن مربع استفاده کنید.
مشاوره رایگان درج آگهی