اصول و تکنیک گریم و متعادل سازی صورت

اصول و تکنیک گریم و متعادل سازی صورت

 گریم کلمه ای فرانسوی و به معنای تغییر در چهره است. با کمک گریم میتوان نقاط ضعف و عیوب صورت را به طور کل حذف یا کم کرد و در عوض نقاط زیبای صورت را برجسته تر و نمایان تر کرد. گریم باید به نحوی  انجام شود تا چهره ی فرد زیاد با چهره ی اصلی خودش فاصله نگیرد و به فرد دیگری تبدیل نشود.

گریم و متعادل سازی صورت به طور کلی با دو تکنیک کانتورینگ ( تیره کردن) و هایلایتینگ (روشن کردن) انجام می شود.

تکنیک های گریم و متعادل سازی

گریم و متعادل سازی چهره در ۶ گام انجام می شود که در ادامه هر کدام از گام ها را بیان خواهیم کرد.

گام اول: آماده سازی و زیرسازی

در مرحله اول باید صورت را از هر گونه آلوگی ها پاک کنیم. برای این کار ابتدا باید از پاک کننده صورت ملایم و متناسب با جنس پوست صورت استفاده کنیم. در مرحله ی بعد نوبت به آبرسانی و مرطوب سازی پوست می رسد.برای آبرسانی و رطوبت رسانی پوست کافیه کرم آبرسان را بر روی پوست صورت بزنیم سپس از یک لایه کرم مرطوب کننده بر روی پوست استفاده کنیم.

گام دوم: برطرف کردن عیوب چهره

در این مرحله باید تمامی لک های صورت شامل کک و مک، جای جوش و لک هایی که به مرور زمام و براثر سن ایجاد میشود و هم چنین جای بخیه و سیاهی دور چشم باید پوشانده شود. به روش پوشاندن این عارضه ها کاموفلاژ نام دارد. برای این کار می توان از فوندیشن های متناسب با پوست و کانسیلرها استفاده کرد. نکته ی مهمی که در این مرحله باید به آن توجه کرد انتخاب رنگ فوندیشن و کانسیلر مناسب تناژ رنگی پوست است.

گام سوم: متعادل سازی ابرو

در دنیا هیچ دو ابرویی را نمی توانید پیدا کنید که عینا مثل یکدیگر باشند شاید به هم شباهت داشته باشند اما قرینه ی یکدیگر نیستند. دلایلی مثل افتادگی چشم، ریزش ابرو، اصلاح اشتباه ابرو و… باعث این عدم تقارن هستند. یک گریمور حرفه باید دو ابرو را در قرینه ترین حالت ممکن اصلاح و طراحی کند. برای این کار شناخت کامل فرم صورت فرد بسیار مهم است.

گام چهارم: کانتور و هایلایت

این مرحله اصلی ترین بخش گریم صورت است، در این مرحله نقاطی از صورت را که میخواهید کوچکتر بنظر برسد و یا نیاز به فرورفتگی دارد با کرمی که چند درجه از پوستتان تیره تر باشد عمل کانتورینگ را انجام می دهید. به طور مثال برای کوچک کردن بینی و برجسته کردن گونه و … استفاده میشود.
عمل هایلایتینگ درست نقطه ی مقابل کانتورینگ است و برای برجسته سازی استفاده می شود.

گام پنجم: متعادل سازی چشم

در متعادل سازی چشم نکته ای که بسیار حائز اهمیت است روش سایه زدن است. اصلی ترین مرحله آرایش چشم شناخت فرم های مختلف چشم و انتخاب سایه مناسب برای پوشاندن عیب و نقص آن است.
در گریم های حرفه ای متناسب با رنگ پوست و سبک میکاپ رنگ هایی انتخاب می شود، برای زیبایی بیشتر چشم ها می شود از چندین رنگ که با یکدیگر هارمونی دارند را انتخاب کرد و به وسیله براش مناسب آن ها را در پشت چشم محو کنید.
استفاده از خط چشم در حالت دهی به چشم بسیار تأثیر گذار است و به کمک آن می توان چشم هارا کشیده تر و بزرگ تر نمایان کرد.

گام ششم: متعادل سازی لب

با استفاده از کانتورینگ و هایلایتینگ می توان توان عیب های موجود در لب را برطرف کرد. توجه داشته باشید که لب ها نباید خشک باشند، زیرا خشک بودن و پوسته پوسته شدن لب ها در زمان استفاده از رژلب شما را دچار مشکل می کند. پس بهتر است قبل از استفاده از رژ از مرطوب کننده های مناسب لب استفاده کنید. در گریم باید رژلب هایی استفاده شود که مدت زمان بیشتر ماندگاری داشته باشند تا بعد از گذشت چند ساعت در اثر خوردن و آشامیدن کیفیت خودش را از دست ندهد.

شما با شناخت مدل ها و فرم های صورت مختلف می توانید به راحتی نقاط مثبت و منفی چهره را تشخیص دهید و با استفاده از دو اصول گریم که همان کانتور کردن و هایلایت است مناسب ترین و موزون ترین حالت چهره را ایجاد نمایید.

دسته بندی مقالات
برچسب ها