انتخاب رنگ موی مناسب انواع پوست

انتخاب رنگ موی مناسب برای پوست، یکی از مهمترین قسمت‌های زیبایی شناسی است که باید با دقت و اصولی صورت بگیرد. رعایت کردن اصول در انتخاب رنگ مو، باعث می‌شود که شما بهترین نتیجه را با رنگ مویی که انتخاب می‌کنید، بدهید.

 1. پوست‌های خنثی: افرادی که پوست آن‌ها خنثی است، بهتر است از رنگ موهای همانند قهوه‌ای و طلایی استفاده کنند. این رنگ‌ها به طور عمده برای این نوع پوست توصیه می‌شوند.
 2. پوست‌های گرم: اگر پوست شما گرم است، بهترین رنگ مو برای شما شامل رنگ‌های طلایی، مسی، قرمز و نارنجی است. این رنگ‌ها به طور عمده با گرمای پوست شما سازگار هستند.
 3. پوست‌های سرد: اگر پوست شما سرد است، بهترین رنگ مو برای شما شامل رنگ‌های طلایی سرد، قهوه‌ای خنثی و مشکی است. این رنگ‌ها با سرمای پوست شما سازگار هستند.
 4. پوست‌های تیره: افرادی که پوستشان تیره است، بهتر است از رنگ‌های تیره و عمیق برای موهایشان استفاده کنند. رنگ‌های مشکی، قهوه‌ای تیره و قهوه‌ای گرم، بهترین انتخاب برای این نوع پوست هستند.
 5. پوست‌های روشن: اگر پوست شما روشن است، بهترین رنگ مو برای شما شامل رنگ‌های طلایی، مسی و قرمز است. این رنگ‌ها با گرمای پوست شما سازگار هستند.

در دنیای امروز تنوع رنگ مو بسیار زیاد شده است و هر کدام از آن ها زیبایی خاص خود را دارند. مسئله مهم و قابل توجه این است که شما باید رنگ پوست خود را به خوبی تشخیص داده و متناسب با آن، موهای خود را رنگ کنید تا زیبایی چهره خود را چند برابر کنید. در این مقاله سعی می کنیم در انتخاب رنگ موی مناسب با پوستتان به شما کمک کنیم.

چگونگی تشخیص تناژ پوست

برای تشخیص تناژ پوست ۲ روش وجود دارد:

 1. نور خورشید: مچ دست خود را به سمت نور خورشید بگیرید و به رنگ رگ دستتان نگاه کنید، اگر رنگ آن ها بنفش مایل به آبی بود شما دارای پوستی با تناژ سرد هستید. و اگر رنگ رگ های شما مایل به سبز بود تناژ پوست شما گرم است؛ اگر نتونستین رنگ رگ دستتان را تشخیص دهید جای نگرانی نیست این بیانگر آن است که شما دارای پوستی خنثی هستید.
 2. کاغذ سفید: روبه روی آینه بایستید و یم کاغذ سفید را کنار صورت خود نگه دارید، اگر رنگ پوست شما مایل به زرد بود شما دارای پوستی با تناژ گرم هستید و اگر رنگ پوستتان مایل به هلویی و صورتی بود تناژ پوست شما سرد است.

 رنگ موی مناسب پوست روشن

اگر پوست شما دارای رنگ روشن است باید بدانید که این رنگ جزء پوست های سرد محسوب می شود. برای جذابیت همواره باید به یاد داشته باشید که رنگ روشن را در کنار رنگ تیره قرار دهید. این قضیه در انتخاب رنگ مو نیز صدق می کند. برای پوست روشن و سرد بهتر است از رنگ موهای تیره و گرم استفاده کنید. رنگ موهای زیر می تواند برای شما مناسب باشد:

 • رنگ های بلوند روشن، موکا، بنفش و شرابی
 • رنگ موهای ساده مشکی، نسکافه ای و دودی
 • رنگ هایی با تن آلبالویی، طلایی، نارنجی و مسی
 • هایلایت های کرم روشن یا کاراملی یا عسلی

رنگ موی مناسب پوست گندمی

برای این نوع رنگ پوست باید از رنگ موهایی استفاده بشود که تناژ سبزی که در رنگ پوست وجود دارد را خنثی کند رنگ هایی زیر مناسب پوست های گندمی هستند:

 • رنگ موهای دودی ، نسکافه ای، فندقی، عسلی، شیری و مسی
 • رنگ موهای فانتزی مانند صورتی، بلوطی و شرابی
 • رنگ های ترکیبی مانند دودی عسلی، قهوه ای طلایی و شکلاتی شیری

رنگ موی مناسب پوست سبزه

اگر پوست سبزه ای دارید همانطور که گفتیم باید از رنگ مویی استفاده کنید که تضاد ملایمی با پوست شما داشته باشد به همین دلیل رنگ های پایه ۶ به بالا و رنگ موهای روشن و گرم برای شما مناسب است. یادتان باشد به هیچ عنوان از رنگ های پایه ۱و ۲ استفاده نکنید. در صورتی که پوست شما به طور کامل گرم نیست و فقط سبزه است می توانید از رنگ موهای زیر استفاده کنید:

 • رنگ کاراملی یا شکلاتی
 • قهوه ای مایل به قرمز، شرابی و ماهگونی
 • بلوند شکلاتی، طلایی، عسلی و شامپاینی

انتخاب رنگ مناسب با سن

یکی از معیارهای مهم در انتخاب رنگ مو، سن افراد است. با افزایش سن بهتر است رنگ موهای تیره را به لیست رنگ موهای خود اضافه کنید. برای افراد مسن، رنگ موهای ملایم و معمول مناسب است اما برای افراد جوان رنگ های فانتزی و غیر معمول نیز می تواند مناسب باشد.

انتخاب رنگ مو با توجه به رنگ چشم

 رنگ چشم می تواند یکی دیگر از معیارهای شما برای انتخاب رنگ موی متناسب با چهره ی شما باشه. رنگ انتخابی شما نباید باعث کمتر دیده شدن چشم های شما باشه بلکه باید زیبایی چشمان شما را نیز بیشتر نشان دهد. در ادامه چند نمونه رنگ موی مناسب با رنگ چشم های مختلف را بیان می کنیم.

 • چشمان آبی و پوست گرم شما در صورت داشتن چشمان آبی رنگ و تناز پوستی گرم می توانید از رنگ موی قهوه ای طلایی، موهای عسلی و قهوه ای شاه بلوطی استفاده کنید
 • چشمان آبی و پوست سردرنگ مویی که میتواند برای چشمان آبی با تناژ پوستی گرم مناسب باشد ، بلوند پلاتینه، رنگ بورگاندی و یا شرابی میتواند بسیار چشم نواز باشد.
 • چشمان سبز و پوست گرمرنگ موی قرمز (همه ی طیف های رنگ قرمز) همیشه با چشمان سبز ترکیب فوق العاده ای خواهند شد. وقتی رنگ پوست شما تناژگرم دارد، سعی کنید از رنگ های بلوند صورتی یا بلوطی استفاده کنین. اگه دوست دارین از رنگهای قهوه ای بیشتر استفاده کنید، میتوانید از رنگ های قهوه ای که تناژ قرمزی دارند استفاده کنید.
 • چشمان سبز و پوست سردقرمز هنوز هم گزینه ی عالی برای این ترکیب به نظر میاد، میتوانید از رنگ مسی هم استفاده کنید تا جذابیتتون دو چندان بشه.
 • چشمان قهوه ای و پوست گرمرنگ موی قهوه ای به بسیاری از رنگ چشم ها و رنگ پوست ها میاد. استفاده از انواع رنگ های قهوه ای، عسلی یا بلوند مناسب این ترکیب رنگ چشم و پوست است.
 • چشمان قهوه ای و پوست سرد قهوه ای تیره با این ترکیب از رنگ چشم و پوست بسیار جذاب و چشم نواز است. قرمز سیر هم یک انتخاب دیگه برای شما میتونه باشه. رنگ های تند با چشمان قهوه ای بسیار جذابتر خواهند بود.
 • چشمان عسلی و پوست گرم اگر چشمان شما عسلی رنگ است و پوستی با تناز گرم دارید رنگ هایی مثل طلایی یا قهوه ای روشن و رنگ های گرم برای شما گزینه مناسبی است. شما با داشتن چشمان عسلی محدودیتی برای انتخاب رنگ مو ندارید.
 • چشمان عسلی و پوست سرد انتخاب رنگ مویی با طیف رنگ قرمز انتخابه خوبیه، اما سعی کنید با ترکیب کردنش با یک سایه ی شادتر جنب جوش بیشتری در چهره و ظاهرتون ایجاد کنید.

برچسب ها
مشاوره رایگان درج آگهی