نحوه اصلاح ابرو بعد از کاشت ابرو

نحوه اصلاح ابرو بعد از کاشت ابرو

ابرو یکی از اعضای بسیار مهم در چهره افراد است به همین خاطر داشتن ابرویی پرپشت و متفارن و خوش فرم به یکی از دغدغه بانوان تبدیل شده است. ممکن است خیلی از افراد به دلایل گوناگون نظیر ژنتیک، شکستگی، ریزش ابرو، اصلاح نادرست و… از داشتن ابرویی پرپشت و متقارن محروم شده باشند، اما جای نگرانی نیست امروزه روش های زیادی جهت رفع این مشکل وجود دارد که از بین آنها میتوان به کاشت ابرو یا میکروپگمنتیشن اشاره کرد .

بعد از کاشت ابرو، برای حفظ و بهبود شکل آنها، می‌توانید به روش‌های اصلاح ابرو بازگردید. در ادامه چند پیشنهاد برای اصلاح ابروی کاشته شده آورده شده است:

  1. استفاده از قلم ابرو: برای رسیدن به شکل دقیق تری برای ابرو، می‌توانید از قلم ابرو استفاده کنید. این قلم‌ها شامل مدادهایی هستند که با کمک آن‌ها می‌توان به شکل دلخواهی برای ابرو دست یافت.
  2. کوتاه کردن برخی موهای ابرو: اگر برخی موهای ابروی شما خیلی بلند هستند، می‌توانید آن‌ها را با کمک یک قیچی کوتاه کنید تا شکلی مناسب‌تر برای آن‌ها به دست آورید.
  3. رنگ کردن ابرو: با استفاده از قلم ابرو یا رنگ ابرو، می‌توانید رنگ ابروی خود را تغییر دهید و شکلی جدید و زیباتر به دست آورید.
  4. استفاده از ژل ابرو: اگر ابروی شما بیش از حد پر و پخش شده است، با استفاده از ژل ابرو می‌توانید آن‌ها را در محل خودشان نگه دارید و شکلی منظم‌تر به دست آورید.

اصلاح ابرو بعد از کاشت ابرو

از آن جایی که موی پیوند شده به ابرو از موی پشت سر است ممکن است بلند شود و ظاهری نامرتب به ابرو و چهره ی شما بدهد. اصلاح ابرو بعد از کاشت ابرو بسیار حائز اهمیت است و باید در اصلاح آن دقت کرد، زیرا ممکن است ابروی کاشته شده را به اشتباه اصلاح کنید و فرم دلخواهتان ایجاد نشود و مجبور به انجام دوباره ی پیوند شوید. روش های متفاوتی برای اصلاح ابرو بعد از کاشت وجود دارد که عبارتند از:

  • کوتاه کردن ابرو با قیچی
  • اصلاح ابرو با موچین
  • اصلاح ابرو با بند
  • اصلاح ابرو با وکس

کوتاه کردن ابرو با قیچی

اگر ابرو های پیوند شده رشد زیادی داشته اند و بلند شده اند، شما می توانید بعد از گذشت ۷-۱۰ روز از عمل کاشت ابرو با یک قیچی تیز و کوچک و با نهایت دقت ابرو های کوتاه کنید. نکته ای که باید به ان توجه ویژه ای داشته باشید انتخاب قیچی مناسب است، زیرا استفاده از قیچی کُند و یا بزرگ باعث کنده شدن ابرو پیوند زده می شود.

شما بعد از گذشت یک ماه از کاشت ابرو می توانید با خیال راحت با هر نوع قیچی و ابزاری ابرو خود را کوتاه کنید.

 اصلاح ابرو با موچین

بعد از کاشت ابرو این امکان وجود دارد که ابروی کاشته شده با ابروهای قبلی اشتباه گرفته شوند و به اشتباه اصلاح شوند و آسیب دائمی به آن ها وارد شود؛ پس بهترین زمان برای اصلاح ابرو با موچین یک ماه بعد از انجام کاشت ابرو است. به هیچ عنوان قبل از گذشت یک ماه از کاشت ابرو اقدام به اصلاح ابرو با موچین نکنید. یک راه حل برای اصلاح ابرو قبل از یک ماه وجود دارد؛ شما می توانید با گذشت یک هفته از کاشت ابرو با استفاده از تیغ، زیر ابرو خود را اصلاح کنید.

باید دقت داشته باشید که در زمان اصلاح ابرو با تیغ ممکن است ابروی کاشته شده از جای خود خارج شوند، پس نهایت دقت را داشته باشید.

لازم به ذکر است که شما بعد از گذشت یک ماه از کاشت ابرو می توانید با استفاده از موچین ابروی خود را اصلاح کنید اما نباید در انجام آن زیاده روی کنید، زیرا انجام مکرر اصلاح ابرو کاشته شده با موچین می تواند به ریشه مو آسیب بزند و باعث عدم رشد مجدد آن شود.

اصلاح ابرو با بند

یکی دیگر از روش های اصلاح ابرو بعد از کاشت ابرو بند انداختن است. بند انداختن جزء بهترین روش های برداشتن ابرو محسوب می شود و به راحتی با استفاده از این روش می توان موهای اضافه بالا و پایین ابرو را اصلاح کرد. اما افرادی که کاشت ابرو انجام داده اند حداقل تا یک ماه بعد از عمل کاشت ابرو به هیچ عنوان نباید از بند انداختن ابرو برای اصلاح آن استفاده کنند، زیرا باعث آسیب جدی به گرافت های موهای ابرو خواهد شد. افراد بعد از گذشت یک ماه از کاشت ابرو می توانند بدون دغدغه و با استفاده از هر روشی ابرو خود را اصلاح کنند.

اصلاح ابرو با وکس

اصلاح ابرو با وکس به این معناست که با استفاده از یک نوار موم، موهای زائد ابرو را از بین ببرید و موهای اطراف ابرو را به صورت یک دست تمیز نمایید. اصلاح ابرو با وکس برای افرادی که عمل کاشت ابرو را انجام داده اند بعد از گذشت یک ماه از کاشت ابرو بلامانع است، اما در هفته های اول بهتر است از این روش برای اصلاح ابرو استفاده نشود، زیرا ممکن است باعث آسیب رساندن به گرافت ابرو شود و ابرو را از ریشه خارج نماید.

سخن آخر

روش های متفاوتی برای اصلاح ابرو وجود دارد اما توصیه ما به شما این است که تا یک ماه از اصلاح ابرو به هر روشی پرهیز کنید، بعد از گذشت یک ماه از کاشت ابرو شما می توانید با خیال راحت با هر روشی ابرو خود را اصلاح کنید و فرم دلخواهتان را به آن بدهد و از چهره ی زیبا و ابرو های خوش فرم خود لذت ببرید.

مشاوره رایگان درج آگهی