چگونه با کمترین آرایش زیبا به نظر برسیم؟

چگونه با کمترین آرایش زیبا به نظر برسیم

همه دوست دارند که در میان جمع و زمانی که وارد اجتماع می شوند و یا در خانه زیبا باشند. راه صحیح آن است که متناسب با هر جمعی که وارد آن می شوید آرایش کنید مثلا مراسم عروسی، تولد، مراسمات رسمی، سر کار و … اگر همیشه خیلی آرایش کنید زمانی که آرایش نداشته باشید خیلی به چشم می آیید. شما می توانید با کمترین آرایش نیز همیشه زیبا به نظر برسید. چگونه؟ ادامه مطالب را دنبال کنید.

شما می توانید با توجه به نکاتی که در ادامه خواهیم گفت، زیبا به نظر برسید و در عین حال از لوازم آرایش زیادی نیز استفاده نکرده باشید.

 • زمانی که از خواب بیدار می شوید صورتتان را با آب خنک بشویید. اجازه دهید که آب صورتتان به حالت طبیعی خشک شود و آن را با حوله خشک نکنید. این کار باعث می شود پوست صورتتان شاداب شود و از شل شدن آن جلوگیری شود.
 • از تمیزی و سفید بودن دندان هایتان مطمئن شوید. استفاده از مسواک و نخ دندان می تواند علاوه بر سلامت دهان و دندان شما بر زیبایی شما هم تاثیر گذار باشد.
 • اگر خانه شما نور زیادی دارد و زمان بیرون رفتن از منزل از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. برای پوشش دهی بیشتر صورتتان می توانید از ضد آفتاب های رنگی استفاده نمایید. اگر می خواهید از کرم پودر استفاده کنید از نوعی استفاده کنید که رنگ پوستتان را خیلی تغییر ندهد و تنها پوشش دهی مناسبی را در پوست شما ایجاد کند. برای این کار می توانید از کرم پودری استفاده کنید که پوشش دهی خوبی داشته و کم رنگ تر از رنگ پوست شما باشد.
 • با استفاده از یک مداد چشم ساده می توانید حالت زیبایی را به چشمان خود بدهید. تنها یک بار مداد را به داخل چشمتان بکشید تا خیلی سیاه نشود زیرا ما می خواهیم چشم ها را فقط از بی حالتی خارج کنیم. مداد چشم برای همه نوع چشمی مناسب است.
 • رنگ رژ لبتان را با روسری، شالتان هماهنگ کنید. رژ لب به تنهایی می تواند تغییر خوبی را در چهره شما ایجاد کند. می توانید برای بیرون از منزل از رژ لب هایی با رنگ های ملایم استفاده کنید و حتی برق لب بزنید و در منزل از رنگ های شادتری استفاده کنید.
 • اگر زمان کافی داشتید می توانید از رژ گونه ای هماهنگ با رژ لبتان استفاده کنید. رژ گونه های هلویی و صورتی کم رنگ چهره شما را طبیعی تر نشان می دهند و در عین حال شادابی چهره تان را افزایش می دهند.
 • در صورتی که مژه هایتان بلند و صاف است یک بار از فر مژه استفاده کنید و به آن ها حالت بدهید.

زیبایی بدون آرایش

همیشه نیاز نیست برای زیباتر شدن آرایش داشته باشید. می توانید با رعایت چند نکته زیبایی خود را حفظ نمایید. به نکات زیر توجه داشته باشید.

 • خوب خوب استراحت کنید. سعی کنید همیشه خواب کافی داشته باشید. بهتر است در طول شب حدود ۶ تا ۸ ساعت بخوابید.
 • مراقب تغذیه خود باشید. در طول روز آب به میزان کافی بنوشید. از مصرف مواد غذایی چرب و خیلی شیرین بپرهیزید تا پوست خوبی داشته باشید. مصرف سبزیجات و میوه ها را افزایش دهید. توجه داشته باشید که تمامی ویتامین های ضروری بدنتان تامین شود.
 • مراقب سلامت پوستتان باشید. پوست رکن اساسی در زیبایی چهره محسوب می شود. در صورتی که لک و جوش هایی در صورتتان وجود دارد به پزشک مراجعه کنید تا اساسی درمان شوند. پوشاندن آن ها با کرم و … فقط صورت مسئله را پاک می کند و به صورت ریشه ای مشکل شما را حل نمی کند.
 • مراقب تمیزی و مرتب بودن ابروهایتان باشید. ابرو در زیبایی چهره خیلی تاثیر دارد. می توانید با کمک یک آرایشگر خوب مدل ابروهایتان را تغییر دهید. توجه داشته باشید مدل ابرو باید متناسب با فرم چهره انتخاب شود و پیروی از مدل هایی که مد شده است کار درستی نیست چون ممکن است آن مدل ابرو مناسب چهره شما نباشد.
 • صورتتان را همیشه تمیز و عاری از موهای زائد نگه دارید. موهای زائد در صورت می تواند رنگ پوستتان را تیره تر نشان دهد.
 • استفاده از مرطوب کننده را فراموش نکنید. مرطوب کننده ها باعث می شوند پوستی نرم و زیبا داشته باشید. پس به صورت و بدنتان مرطوب کننده بزنید.
 • از خشک شدن لب هایتان جلوگیری کنید. می توانید از بالم یا برق لب استفاده کنید. در صورتی که لبتان پوسته پوسته شده است و به این وسایل دسترسی ندارید می توانید از هر روغن و پاک کننده ای برای نرم شدن لب هایتان استفاده کنید. این گونه می توانید زیبایی و درخشندگی لب هایتان را حفظ نمایید.
 • به سلامت موهایتان توجه داشته باشید. بهتر است هر روز موهایتان را نشویید تا آسیب نبینند. اگر موهایتان چرب است و باید هر روز شستشو شوند حتما از شامپوهای مناسب موهای چرب استفاده کنید. از ماسک ها و سرم های تقویتی مو استفاده کنید. مدتی یک بار انتهای مویتان را مرتب کنید تا احتمال زدن موخوره کاهش یافته و همیشه مرتب به نظر برسند. استفاده از وسایل حرارتی را به حداقل برسانید. رطوبت لازم موهایتان را فراهم کنید. رنگ موها می توانند تاثیر زیادی بر تغییر زیبایی شما داشته باشند اما سعی کنید پشت سرهم موهایتان را رنگ نکنید تا از آسیب دیدن آن ها جلوگیری شود.
 • با انگشتان خود به مژه هایتان حالت بدهید. شما می توانید به راحتی انگشتان تمیز خود را کمی خیس کرده و مژه هایتان را حالت بدهید. به این صورت فرم چشم هایتان کمی تغییر خواهد کرد و از بی حالتی خارج خواهد شد.
 • به صورت اصولی ماهیچه های صورت خود را ماساژ دهید و احتمال ایجاد چین و چروک را کاهش دهید. می توانید شب ها سرتان را هم ماساژ دهید و با این کار گردش خون را در سر افزایش داده و رشد موهایتان را افزایش دهید.

یادتان باشد که زیبایی از درون انسان ها نشئت می گیرد. نیازی نیست که همیشه میکاپ و آرایش های سنگین داشته باشید. باور داشته باشید که زیبا هستید و این انرژی حتما به دیگران هم منتقل خواهد شد.

دسته بندی مقالات
برچسب ها
مشاوره رایگان درج آگهی