راهنمای انتخاب کرم پودر

راهنمای انتخاب کرم پودر

داشتن پوستی زیبا و شفاف یکی از دغدغه های مهم برای خانم ها است که در هنگام آرایش کردن با آن مواجه می شوند. به همین دلیل سعی می کنند کرم پودری را انتخاب کنند که بهترین پوشش دهی را داشته باشد و با رنگ پوستشان به نوعی در تناسب باشد. در صورتی که کرم پودرتان را به درستی انتخاب نکنید می تواند نتیجه را برعکس کند و به خوبی بر روی چهره شما نشیند. در این مقاله سعی می کنیم در انتخاب کرم پودر ، شما را راهنمایی کنیم تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

قبل از آن که کرم پودرتان را انتخاب کنید باید به نکات زیر توجه نمایید.

نوع پوستتان را تشخیص بدهید.

تعیین نوع پوست یکی از مهم ترین و اصلی ترین قدم برای انتخاب کرم پودر می باشد تا بتوانید کرم پودری را انتخاب نمایید که متناسب و هماهنگ با نوع پوستتان باشد.

پوست چرب

اگر پوست شما چرب است بهتر است از پن کیک کرم پودری یا کرم پودر های مایع فاقد چربی ( Oil-free) استفاده کنید. این محصولات می توانند چربی اضافی پوستتان را جذب کنند و پوستتان را صاف و مات نمایند.

پوست خشک

برای پوست های خشک کرم پودر های مایع یا استیک آبرسان مناسب هستند. این کرم پودر ها در کنار آبرسانی به پوست، پوشش دهی مناسبی نیز دارند.

پوست مختلط یا ترکیبی

در صورتی که قسمتی از پوست صورتتتان چرب است و قسمتی دیگر خشک، یعنی پوستتان مختلط است که در این صورت بهتر است از کرم پودر های مناسب برای هر دو نوع پوست چرب و خشک استفاده کنید و سعی کنید از کرم پودر هایی که چربی زیادی دارند و سرشار از نرم کننده هستند، استفاده نکنید.

پوست حساس

پوست های حساس امکان جوش زدن و ایجاد آکنه ی بالایی دارند به همین دلیل بهتر است از محصولاتی استفاده کنند که در ترکیبات آن ها از الکل، عطر، اسانس و رایحه استفاده نشده باشد. این افراد از استفاده از محصولاتی که حاوی پارافین و روغن های نفتی مانند وازلین و گلیسیرین هستند، باید خودداری کنند.

پوست نرمال

پوست نرمال از نظر چربی و خشکی، متعادل است. داشتن چنین پوستی، فرد را در انتخاب کرم پودر راحت می کند زیرا هر نوع کرم پودری برای آن مناسب می باشد.

رنگ کرم پودر با رنگ پوست متناسب باشد.

برای آن که متوجه شوید رنگ کرم پودر با رنگ پوستتان متناسب است باید آن را بر روی گردن یا فک تست کنید. کرم پودر مناسب صورت شما را رنگ پریده و بی حال نشان نخواهد داد. در صورتی که کرم پودر شما را بی حال و گچی نشان داد و یا خیلی تیره کرد، یعنی باید یک رنگ دیگر انتخاب کنید. می توانید از دو رنگ کرم پودر برای فصول گرم و سرد سال استفاده کنید زیرا رنگ پوست در طول تغییر می کند به همین دلیل از ترکیب این دو رنگ کرم پودر نترسید.

رنگ زمینه پوست یا آندرتون خود را تشخیص دهید.

به پوست بدون آرایش خود توجه کنید که آیا زمینه پوستتان طلایی و زرد رنگ است و یا گلگون و صورتی رنگ است. زمینه طلایی رنگ یعنی زمینه پوستتان گرم است و رنگ گلگون یعنی زمینه پوستتان سرد است. در صورت ترکیب هر دو، زمینه پوستتان خنثی می باشد.

برای تشخیص آندرتون پوستتان می توانید به رگ های بدنتان نیز دقت کنید. اگر رگ ها آبی یا بنفش باشند یعنی رنگ زمینه پوست سرد است و اگر رگ ها مایل به رنگ سبز باشند یعنی زمینه پوست گرم است. بعد از تشخیص آندرتون، می توانید کرم پودر مناسب خود را تهیه نمایید زیرا بیشتر کرم پودر هایی که در بازار وجود دارند برچسب آندرتون سرد و گرم دارند.

به پوشش دهی کرم پودر توجه کنید.

با توجه به پوستتان باید انتخاب کنید که میزان پوشش دهی کرم پودر چقدر باشد.

پوشش سبک

اگر تمایل دارید ظاهرتان طبیعی باشد از کرم پودرهایی استفاده کنید که پوششی سبک دارند مانند محصولات مایع یا مرطوب کننده های رنگی.

 پوشش متوسط

پودرها، ترکیبی از کرم و پودر و کرم هایی که مبتنی بر مواد معدنی هستند می توانند پوستتان را طبیعی جلوه بدهند اما پوشش دهی متوسطی نیز به آن می دهند و می توانند جوش ها و لکه هایی که به علت افزایش سن است را بپوشانند.

پوشش کامل

برای پوشاندن جای زخم و عیوب پوست به صورت کامل باید کرم پودرهایی استفاده کنید که پوشش دهی کاملی دارند.

با انواع کرم پودر آشنا شوید.

کرم پودر

کرم پودر ها برای پوست های خشک مناسب هستند زیرا رطوبت بالایی دارند. بافت این کرم ها سنگین است به همین دلیل بهتر است در هنگام استفاده از آن ها، از یک اسفنج مرطوب استفاده کنید و مطمئن شوید که به خوبی کرم جذب پوستتان شده است.

پن استیک

کرم پودر های سنگین که پوشش دهی بالایی دارند، پن استیک نام دارند که می توانند مشکلات و عیوب پوست مانند جای زخم، جوش و جای آن و لکه های پوست را به خوبی بپوشانند.

کرم پودر فشرده با پنکیک

این نوع کرم پودر نیز پوشش دهی بالایی دارد و در انواع مختلف پوست مانند چرب و خشک، در بازار وجود دارد.

کرم مرطوب کننده رنگی

این نوع کرم ها در واقع مرطوب کننده اند اما مقداری دانه های رنگی در آن ها وجود دارد. این کرم ها پوستتان را نرم کرده و رنگ پوسستان را بهتر و زیباتر می کنند و برای استفاده روزانه مناسب هستند.

فون مایع

فون مایع یکی از محبوب ترین نوع کرم ها است زیرا پوشش دهی طبیعی و خوبی به پوست می دهد و استفاده از آن راحت می باشد. فون مایع برای پوست های خشک و نرمال مناسب است و افرادی که پوستشان چرب است می توانند از نوع فاقد چربی ( Oil-free) آن استفاده کنند.

با مشاور محصولات آرایشی مشورت کنید.

خرید از فروشگاه های بزرگ لوازم آرایشی شاید هزینه بیشتری داشته باشد اما مزیتی که دارد این است که چندین مشاور آرایشی در آن جا وجود دارد که می توانند در انتخاب لوازم آرایشی مناسب با پوست و نیازتان، شما را راهنمایی کنند. بیشتر کرم پودر ها تست هم دارند که می توانید با زدن آن ها خود را در آینه ببینید و جلوه آن را در عکس نیز مشاهده نمایید.

برای انتخاب کرم پودر مناسب، حتما پوست خود را به خوبی شناسایی کنید. برای خرید نیز می توانید با یکی از دوستان خود بروید تا به خوبی شما را راهنمایی کند. بهتر است برای حفظ سلامت پوستتان از کرم پودر های معتبر استفاده کنید.

دسته بندی مقالات
برچسب ها
مشاوره رایگان درج آگهی