تکنیک های آرایشی برای انواع صورت ها

تکنیک های آرایشی برای انواع صورت ها

آرایش صورت یک هنر محسوب می شود که نیازمند دانستن اصول و روش های آن است. یک آرایشگر حرفه ای علاوه بر آن که نکات آرایشی و اصول میکاپ را به خوبی می داند، درباره فرم های مختلف صورت نیز اطلاع کافی دارد و می داند که هر صورت چه نوع آرایشی می خواهد و متناسب با انواع صورت، میکاپ را انجام می دهد و همین مسئله باعث می شود که بین یک آرایشگر معمولی و یک آرایشگر حرفه ای تفاوت ایجاد شود. اگر شما هم به دنبال حرفه ای شدن در آرایشگری هستید حتما این مقاله را دنبال کنید زیرا قرار است تکنیک های آرایشی برای انواع صورت ها را برای شما بیان کنیم.

در ادامه می خواهیم تکنیک های آرایشی برای فرم صورت های متفاوت را بیان کنیم.

ویژگی صورت بیضی شکل

بهترین فرم صورت از نظر تعادل زوایا، صورت بیضی شکل می باشد. صورت هایی که بیضی هستند به راحتی هر نوع آرایشی را بر خود می پذیرند. عرض صورت در این نوع فرم صورت از طول آن کمتر است. افرادی که صورت بیضی شکل دارند اجزاء صورتشان مانند فک، پیشانی، گونه ها و … با یکدیگر متعادل هستند.

نحوه آرایش صورت بیضی شکل چگونه است؟

بعد از آن که ویژگی های صورت بیضی شکل را دانستیم، اکنون باید به نحوه آرایش این نوع صورت بپردازیم. ابتدا یک برس آرایشی را بردارید. شما باید با استفاده از این برس قسمت های زیر برجستگی های استخوان گونه و دو طرف پیشانی را کانتور یا برنزر نمایید. ناحیه زیر گونه از گوش ها آغاز می شود و تا میانه گونه ها ادامه می یابد. برای این منظور می توانید رژگونه سرخ یا برنز را به کار بگیرید. اکنون نوبت هایلایت کردن است.

شما باید قسمت های میانی پیشانی، زیر استخوان ابرو ها، زیر چشم ها  و وسط چانه را هایلایت نمایید. تمرکز آرایش صورت های بیضی شکل باید بر روی لب ها و چشم ها باشد. متقارن بودن و متعادل بودن اجزاء صورت این افراد باعث می شود محدودیتی در انتخاب خط چشم نداشته باشند و بتوانند هر مدلی را که خواستند انتخاب کنند.

امتیاز دیگر این صورت ها این است که هر مدل مویی اعم از کوتاه و بلند برایشان مناسب می باشد.

ویژگی صورت کشیده

در صورت های کشیده طول صورت تقریبا دو برابر عرض آن است به همین دلیل باید کاری کرد که اجزاء صورت متعادل تر به نظر برسد و طول آن به نظر کمتر بیاید.

نحوه آرایش صورت کشیده چگونه است؟

همانطور که گفتیم صورت کشیده را باید با تکنیک های آرایشی، متعادل کنیم و تمرکز خود را بر روی عرض صورت ببریم. به همین دلیل برای کوتاه تر کردن طول صورت این افراد قسمت بالای پیشانی یعنی خط رویش مو را باید کانتور یا برنزر بزنید. قسمت های زیر گونه یعنی از گوش ها تا قسمت های میانی گونه را نیز کانتور بزنید. برای آن که عرض صورت بیشتر به نظر بیاید باید کاری کنید بینی باریک تر شود به همین دلیل اطراف بینی را نیز کانتور بزنید. استفاده از برنزر در زیر چانه نیز می توانید فکر خوبی باشد.

قسمت های برجسته گونه ها را رژگونه بزنید. توجه داشته باشید گونه های صورت کشیده را باید برجسته تر کنید تا عرض صورت بیشتر شود به همین دلیل در این قسمت ها از هایلایتر استفاده نمایید. بهتر است در برجستگی زیر ابرو و بالای لب ها نیز از هایلایتر استفاده شود.

برای خط چشم این صورت ها می توانید از خط چشمی روان استفاده کنید که نوک تیز باشد. خط چشم گربه ای نیز برای این افراد مناسب می باشد.

توجه: در قسمت های چانه و پیشانی صورت های کشیده، به هیچ عنوان از هایلایتر استفاده نکنید زیرا سبب می شود چهره بلند تر به نظر برسد.

ویژگی صورت های قلبی شکل

صورت هایی که قلبی شکل هستند گونه های برجسته ای دارند و در ناحیه فک، زاویه تندی به چشم می خورد.

نحوه آرایش صورت قلبی شکل چگونه است؟

برای متعادل کردن این صورت ها باید در قسمت پیشانی از برنزر استفاده نمایید. کناره های پیشانی یعنی شقیقه ها باید کانتور شود. برای زیر گونه ها یعنی قسمت گوش ها تا قسمت میانی گونه ها از برنزر استفاده نمایید. همانطور که گفتیم فک در این نوع صورتها، زاویه دار است که برای رفع این مسئله بهتر است زیر آنرا کانتور نمایید. قسمت های دیگری که باید کانتور شود عبارتند از وسط پیشانی، قسمت مثلثی زیر چشم و وسط چانه.

برای درشت تر کردن چشم ها می توانید از سایه های هلویی، گلبهی و صورتی استفاده نمایید. سعی کنید از خط چشمی برای این افراد استفاده کنید که زاویه کمتری داشته باشد و خیلی ضخیم و کلفت نباشد. ابروها را نیز زاویه دار نکنید و به شکل گرد، آن ها را بردارید.

ویژگی صورت های گرد

صورت های گرد زاویه ای ندارند به همین دلیل باید با تکنیک های آرایشی کاری کرد که صورت اندکی زاویه دار به نظر بیاید. این چهره ها جوان تر به نظر می رسند.

نحوه آرایش صورت گرد چگونه است؟

در صورت های گرد دو طرف پیشانی، دو طرف صورت و زیر گونه ها باید کانتور یا برنزه شوند تا اینگونه عرض صورت کمتر به نظر بیاید. همانطور که گفتیم صورت های گرد زاویه ندارند به همین دلیل حتما باید زیر استخوان گونه از رژگونه استفاده شود. وسط پیشانی، قسمت مثلث زیر چشم و وسط چانه باید هایلایت شود. برای کشیده تر کردن صورت به ابروها باید زاویه داد و همچنین از مدل موهایی باید استفاده کرد که طولشان از چانه بلندتر باشند. در این نوع صورت ها می توانید از خط چشم های بالدار استفاده نمایید.

ویژگی صورت مربعی شکل

صورت مربعی شکل مانند مربع در قسمت فک دارای زاویه است که با استفاده تکنیک های آرایشی می توان زوایا را کمتر نشان داد.

نحوه آرایش صورت مربعی شکل چگونه است؟

در میکاپ صورت مربعی شکل شما باید بالای پیشانی یعنی قسمت خط رویش موها، قسمت شقیقه ها، روی گونه ها و زوایای فک و چانه را کانتور کنید. می توانید برای کم کردن زوایای صورت، از مدل موهایی که چتری کم حجم دارند استفاده نمایید. به دلیل زاویه دار بودن صورت، ابروها و خط چشم نباید زاویه دار باشند. ابروها را به صورت کمانی بردارید. قسمت میانی پیشانی را هایلایت نمایید.

افراد مختلف صورت های متفاوتی دارند. یک آرایشگر حرفه ای باید با دانستن فرم های مختلف صورت و کارکرد لواز آرایشی، تعادل را در چهره فرد ایجاد کند زیرا تعادل و تقارن، در هر امری زیبا است.

دسته بندی مقالات
برچسب ها
مشاوره رایگان درج آگهی